Rynek gwny w Krakowie

Wakacje w Polsce – najciekawsze miejsca

 

W czasie kiedy jedni marzą o zagranicznych wycieczkach, inny odkrywają najpiękniejsze miejsca na mapie ojczyzny. Wbrew pozorom Polska kryje wiele tajemnic, niezwykłych miast i zakątków, gdzie natura stworzyła zachwycające obrazy. Gdzie wybrać się na wakacje w Polsce?

Do wyboru mamy wiele lokalizacji, choć najczęściej wybieramy te najpopularniejsze: góry lub morze. Nie ma w tym nic złego, ponieważ zarówno wybrzeże, jak i masywy górskie mamy niezwykle rozbudowane i kryjące wiele niezwykłych miejsc. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz preferencji. Czy chcemy spędzić urlop aktywnie czy wypoczywając, uprawiając sporty czy spacerując, we dwoje czy z rodziną? Kiedy pierwsze decyzje zapadną nie pozostaje nic innego, jak ruszyć w drogę.

Górskie opowieści

Pierwszy kierunek: góry, to zdecydowanie propozycja dla osób aktywnych, nie lubiących siedzieć w miejscu, zwolenników ciekawych wypraw, większego wysiłku, a nawet adrenaliny. W górach można spędzić wspaniały czas podczas wędrówek górskich, na wspinaczce, ale też na spacerach po lasach i łąkach. Czyste, świeże powietrze, towarzystwo zwierząt oraz niezapomniane widoku – to wszystko czeka nas podczas wyprawy, np. w Tatry lub Bieszczady. Tatry to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Z wyglądu przypominają Alpy, ale dodając do nich niezwykłą gościnność Górali, pyszne jedzenie oraz atrakcje z pewnością z nimi wygrywają. Różnorodne szlaki turystyczne to rozrywka dla całej rodziny, zachwycające dech w piersiach: Dolina Pięciu Stawów czy Morskie Oko czy wjazd kolejką na Kasprowy Wierch – to wszystko połączone ze smakiem oscypków, zupy czosnkowej lub placków z sosem czosnkowym zapewnia niezapomniane wakacje.

Szum morza

Gdansk at night

Dla zwolenników biernego odpoczynku, spacerów brzegiem morza oraz obcowania z naturą idealne będzie polskie morze. Planując wakacje nad Bałtykiem warto wziąć pod uwagę miejsca, które na pewno nas nie zawiodą. Jednym z nich bez wątpienia jest Trójmiasto, jeden z najciekawszych kompleksów kurortów, znajdujących się w niezwykle dużej bliskości, a jednocześnie o tak dużej różnicy. Gdańsk, jako największe z miast przyciąga miejskim gwarem, starym urokliwym rynkiem z deptakiem oraz klimatycznymi uliczkami. W Sopocie – typowym kurorcie – znajdziemy piękną plaże, najsłynniejsze polskie molo oraz tłumy turystów. Natomiast w Gdyni czas płynie w innym tempie, warto wybrać się tam na spacer, plaża oraz małe molo w Gdyni Orłowie są bardziej dziewicze i tym samym rzadziej odwiedzane przez turystów.

Urok jezior

Nie możemy pominąć niezwykle klimatycznego Pojezierza – krainy tysiąca jezior. To raj dla fanów sportów wodnych, odpoczynku łączącego aktywność z leniwymi spacerami po okolicznych lasach. Mazury oferują bogaty wybór atrakcji – od niezwykłych walorów krajobrazowych, aż po wypożyczalnie kajaków czy wycieczki promami. Bardzo ciekawym miejscem są słynne Mikołajki, gdzie ekskluzywne jachty na tle klimatycznej przyrody oraz czystej wody jezior sprawiają, że poczujemy się jak w Sant Tropez. Na Mazurach warto także skorzystać z takich atrakcji, jak lot balonem lub paralotnią. Możemy też wybrać się na ciekawą historyczną wycieczkę, np. na Wilczy Szaniec, czyli kwaterę Hitlera lub do jednego z krzyżackich zamków. Z takiej wyprawy będą z pewnością zadowoleni zarówno duzi, jak i mali urlopowicze. Godnym uwagi jest,m.in. Zamek w Rynie z 1379 roku, który został odrestaurowany oraz przygotowany do zwiedzania niezwykłych komnat i tajemniczych zakamarków.

No Comments

Leave a Comment