Love story Santorini

Gdzie pojechać w podróż poślubną?

 

Podróż poślubna – kto nie marzy, aby była ona jednym z najpiękniejszych wspomnień w życiu? Jeśli oboje uwielbiacie dalekie wyprawy, nie lubicie leżeć na plaży i nic nie wzrusza was w podróżach bardziej niż piękno przyrody to Nowa Zelandia jest idealnym miejscem na spędzenie romantycznego wyjazdu we dwoje.

Na młodych małżonków, którzy nie boją się niezwykłej przygody, po drugiej stronie świata czekają przepiękne krajobrazy Nowej Zelandii. Podczas pobytu możecie jeździć konno pośród lasów, pływać w gorących źródłach i odbywać rejsy po Milford Sound. Najlepszym środkiem transportu będzie wypożyczony na miejscy samochód, aby dotrzeć w jak najwięcej niezbadanych miejsc. Podróż warto podzielić na intensywne zwiedzanie oraz odpoczynek i romantyczne chwile w jednym z wysokiej klasy hoteli z widokiem na wyjątkowe krajobrazy zielonej wyspy.

Dlaczego Nowa Zelandia?

Chyba żadne miejsce na ziemi nie jest tak zróżnicowane i nieprzeciętnie piękne, jak Nowa Zelandia właśnie. Ta wyspa, położona na południowo-zachodnim Pacyfiku to w rzeczywistości dwie główne wyspy oraz szereg mniejszych. Aby odwiedzić wyspę na krócej niż 3 miesiące nie potrzebujemy wizy, a niezbędne zaświadczenie odbieramy po przylocie na lotnisku. W Nowej Zelandii wszyscy mówią w języku angielskim, więc nie będziemy mieć problemu z komunikacją, jeśli znamy ten język choć w wersji podstawowej.

Couple enjoying honeymoon

Co zwiedzać?

Ogromną zaletą Nowej Zelandii są niesamowite atrakcje turystyczne dostępne zupełnie za darmo, a przygotowane przez samą naturę. Ze względu na swoje specyficzne położenie geograficzne zobaczymy zatem ośnieżone szczyty gór, wiecznie zielone lasy, wzgórza, gorące źródła, gejzery, krystalicznie czyste, rwące rzeki, wodospady, przejrzyste jeziora polodowcowe, kwieciste łąki oraz niezwykłe lodowce. Stolicą, a także główny ośrodek kulturalny i rozrywkowy Nowej Zelandii jest Wellington. Wiele osób wybiera się na zieloną wyspę w okresie  od czerwca do września, kiedy tam panuje zima. Można wtedy odwiedzić  Queenstown, czyli najpopularniejszy kurort narciarski, ale także ośrodek sportów ekstremalnych, takich jak: skoków na bungee, spadochroniarstwa, raftingu i lotów balonem.

Góry i morza

Spośród niezliczonych atrakcji przyrodniczych nie sposób wymienić wszystkich, jednak koniecznie trzeba odwiedzić położony na skraju Wyspy Południowej Fiordland National Park. To największy park w Nowej Zelandii, wpisany na listę UNESCO. Znajdziemy tam strome zbocza, wodospady i gęste lasy deszczowe, spowite mgłą. Na miejscu warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę ze spaniem pod namiotem. Niezwykłe krajobrazy gwarantowane! A ci, którzy chcieliby oprócz szczytów podziwiać także piękno, nieposkromionego oceanu muszą wybrać się do Abel Tasman National Park. Na jego terenie ciągnie się ponad 50-kilometrowy Szlak Wybrzeża Abel Tasman. To jedna z głównych atrakcji w kraju, za sprawą dzikich, białych, piaszczystych plaż i urokliwych zatoczek. Cały szlak został doskonale przygotowany na przyjęcie turystów, rozbudowano bazę noclegową oraz uruchomiono wodne taksówki.

No Comments

Leave a Comment